Araştırmada Yenilikler Konferansı’nın Bu Yılki Teması “Dayanıklılık / Resilience”

Araştırmanın gelişimine odaklanan ve gelirinin tamamı sosyal projelere aktarılan Türkiye’deki tek konferans olan Araştırmada Yenilikler Konferansı, bu yıl 25 Nisan’da Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Bu yıl Araştırmada Yenilikler Konferansı’nın 10. Yılı... Konferansın 10. Yılında da araştırma ve pazarlama dünyasındaki en sıcak konular ve uzman konuşmacılar, katılımcılarla buluşacak...


Araştırmada Yenilikler Konferansı’nın Bu Yılki Teması “Dayanıklılık / Resilience”

Dayanıklılık / Resilience kavramı bilimsel dünyaya 1970’lerin başlarında giriyor ve “Bir sistemin yaşadığı belli bir şoktan sonra kendini yeniden oluşturabilme kapasitesi” olarak tanımlanıyor. Genellikle ekoloji, biyo-çeşitlilik ve iklim değişikliği konularında Dayanıklılık / Resilience konsepti ve biliminden genişçe bahsediliyor.

Ekonomik Dayanıklılık / Resilience ise 2009’larda üzerinde çalışılmaya başlanmış bir kavram. World Economic Forum, Dayanıklılık / Resilience kavramını şöyle tanımlıyor: “Bir ekonominin belli bir şoka dayanma ve bu şoktan sonra çabucak toparlanarak eski büyüme performansına veya daha iyisine dönme kapasitesi.”

Dünyada yaşanan ticari gerginlikler, jeopolitik belirsizlikler vb nedenler küresel ekonomide belirsiz bir döneme işaret ederken, ülkemizde de son dönemde yaşanan ekonomik dalgalanmalar kolay bir dönemin içinde olmadığımızı bize gösteriyor. Dengelenme-Disiplin-Değişim kodları ile hazırlanan 2019-2021 dönemini kapsayan Yeni Ekonomi Programı çerçevesinde bir dengelenme yılı olacağını düşündüğümüz 2019’un tüm toplum kesimlerinde bir mücadele yılı olacağı görünüyor.

Dayanıklılık / Resilience ise bu belirsiz dönemi başarıya dönüştüren bir kavram olarak karşımıza çıkıyor.

25 Nisan’da gerçekleştirilecek Araştırmada Yenilikler Konferansı’nda; Araştırma ve Pazarlama dünyasındaki en sıcak konulara Dayanıklılık / Resilience merceğinden bakılacak.

Konferansta; Dayanıklılık / Resilience ‘a ulaşmada katılımcılara ilham verecek araştırma teknikleri/yaklaşımları ve dünyanın çeşitli coğrafyalarında benzer süreçleri yaşamış ülkelerin deneyimlerini içeren reçeteler, uzman konuşmacılar tarafından paylaşılacak.

Araştırmada Yenilikler Konferansı Eğitime Destek Vermeye Devam Ediyor.

Bu yılki konferans katılım ücretlerinin tamamı Balatlı çocukların eğitimine destek olacak. Konferansa katılım Bütün Çocuklar Bizim Derneği’ne yapılacak kişi başı minimum 600.- TL’lik bağışla gerçekleştirilecek. Toplanan bağışlarla, İstanbul Balat’ta yer alan Kırımlı Aslanbey İlkokulu’nda bir Maker Lab* kurulacak ve imkanı olmayan çocukların yaz okuluna katılımları sağlanacak. Yapılacak her bir bağış hem Maker Lab kurulumuna katkıda bulunacak hem de bir çocuğun yaz okuluna katılımını sağlayacak. Hedefimiz en az 100 çocuğun yaz okuluna katılmasını sağlayarak bambaşka deneyimlerle hayata daha umutla bakmalarına katkıda bulunmak...

*Maker hareketi kendin yap kültürü ile teknolojiyi birleştiren aynı zamanda hayal gücünü, tasarımı, üretimi ve paylaşımı temel alan yeni nesil bir akım. Rekabet yerine paylaşımı, para yerine yeteneği, ezber yerine deneyimi temel alıyor ve herkese istediklerinde her şeyi yapabileceklerini göstermeyi hedefliyor.Maker felsefesini hayata geçirmek amacıyla kurulan Maker Lab’lar ortak üretim alanları olarak Maker hareketinin yaygınlaşması için önemli yer tutuyor.Üretim tasarım ve paylaşımın adresi Maker Lab’lar eğitime entegre edildiğinde tasarım, yaratıcılık ve üretimin önemi erken yaşlarda genç beyinlere yerleştirilerek daha güzel bir gelecek için büyük bir yatırım yapılmış oluyor. Tasarım, robotik, kodlama, 3 boyutlu yazıcılar, el aletleri, ahşap tasarım setleri ve daha birçok materyali barındıran Maker Lab’lar ile ufku geniş, denemekten korkmayan, paylaşımı seven, bilen-yapan-sunan, özgüvenli yüksek bireyler hedefleniyor.

KONUŞMACILAR

2019 Konuşmacıları

 • Ahu Şendilmen, Ipsos’un Retail and Consumer Intelligence adlı hizmet birimi kapsamında Tüketici Panellerinden sorumlu hizmet birimi lideri olarak Türkiye’den ve diğer ülkelerden sorumlu olarak görev almaktadır. Şendilmen daha öncesinde Ipsos’un Tüketici Panelleri ve Yerinde Tüketim Panellerinden sorumlu olarak Türkiye, OrtaDoğu, Orta Asya ve Avrupa Bölgelerini kapsayan bir görev almıştır.

  Tüketici panelleri ve müşteri hizmetleri alanında 15 yılı aşkın deneyimi olan Şendilmen, birçok bireysel tüketim paneli, test paneli, sigara paneli vb birçok tüketici panelinin kuruluşunu gerçekleştirmiştir.

  Ahu Şendilmen ayrıca Ipsos Türkiye tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen, geniş kapsamlı yaşam tarzları ve tutumlar araştırması olan Türkiye’yi Anlama Kılavuzu araştırmasının da yöneticiliğini yapmaktadır.

  Ahu Şendilmen, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliğinden mezundur.

 • Alex Grönberger, bir araştırmacı, pazarlamacı ve Ipsos Latin Amerika Bölge CEO’su olarak kariyerine devam ediyor. Alex kendini şu şekilde tanımlıyor:

  • Tutkulu bir marka yaratıcısı: Arjantin, Kolombiya ve ABD’de 10 yılı aşkın Unilever markaları için çalıştı.
  • Girişimci: Arjantin, Brezilya, Meksika, Kolombiya ve Şili’yi kapsayan Ipsos Latin Amerika Bölgesinin kurucusu olarak görev aldı. Aynı zamanda Ipsos’un reklam araştırmaları hizmet birimini Rusya, Polonya ve Çekya ülkelerinde kurdu.
  • Küresel ve meraklı bir bakış açısına sahip: Buenos Aires, Bogota, New York, Sao Paulo, Paris, Chicago ve tekrar Buenos Aires’te yaşarken öncü Araştırma Ekiplerine liderlik etti.
  • Sektör etkinlikleri ve üniversitelerin aranan konuşmacısı: ESOMAR, ARF, Effie Ödülleri’nde ve Buenos Aires Üniversitesi’nde konuşmalar yaptı, seminerler verdi.
  • İnatçı ve dirençli bir krizzede: %200 aylık enflasyon, %400 gecelik devalüasyon, ulusal borç açıkları olan ortamlarda başarılı çalışmalar yaptı ve halen de devam ettiriyor!

  Alex, karısı Martine ve çocukları Carmen ve Tobias ile birlikte Buenos Aires’de yaşıyor.

 • İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu; 6 yıl muhabirlik yaptı; 2006 yılında CNN TÜRK'ün Gece Görüşü programını sunmaya başladı. "Gece Görüşü"nde nöbet yaklaşık 3 yıl sürdü, ardından yine CNN TÜRK'te 6 ay süreyle "Farkında Mısınız?" programını hazırlayıp sundu.

  2009 yılı başında yuvadan ayrıldı ve Haber Türk'te spiker olarak görev yaptı. 2009 Eylül itibariyle yeniden CNN TÜRK'e döndü ve gün içi haber kuşaklarında spikerlik görevini sürdürdü. Hafta içi her gün Bugün programını sunuyor. Siyaset gündeminin tartışıldığı "Akıl Çemberi" ile izleyicileri buluşuyor. İletişim konu başlığı altında kişisel gelişim eğitimleri veriyor.

  2005 yılında hazırladığı "AB Yolunda Zorlu Başlık: Çocuk İşçiler" dizi haberiyle haber program dalında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin Başarı Ödülü'ne layık görüldü. Haberlerde çocuklar ve kadınlar için pozitif ayrımcılık gözetilmesi gerektiğini düşünüyor. Siyasal gündemin, eğitim ve bilimdeki gelişmelerin yanı sıra iyi örnekler ve umut veren haberleri muhabir heyecanıyla takip ediyor.

  Şengül, iyi derecede İngilizce biliyor. Fırsat buldukça yüzüyor, Wing Chun, kickboxing ile ilgileniyor; şan dersi alıyor; kendi kendine çizim yöntemleri üzerine çalışıyor.

 • Cliff Young, Amerika Birleşik Devletleri’nde Ipsos Halkla İlişkiler Başkanıdır ve aynı zamanda Ipsos küresel seçim ve oylama risk uygulamasına liderlik etmektedir. Sosyal ve kamuoyu eğilimleri, kriz yönetimi, şirket ve kurum itibarı ve seçimler üzerine uzmanlığı olan bir oylama uzmanıdır.

  Young, POTUS Radio için metin yazarıdır. Aynı zamanda Fox News ve NPR’de uzman yorumcu olarak görev yapmıştır. Bunların da yanı sıra Johns Hopkins SAIS’te yardımcı profesör, Colombia Üniversitesi SIPA’da ve Sao Paulo Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak kamuoyu ve seçim tahmini üzerine dersler vermektedir.

 • Çok sayıda özel ve kamu kuruluşu için çalışan Colin Strong, uzun süredir devam eden strateji ve politika zorluklarına karşı, pazar araştırmaları ile davranış bilimini birleştirerek, yeni ve yenilikçi çözümler üretiyor.

  Colin, hem konuşmacı hem de sektörle ilgili birçok yayına katkı sağlayan bir yazardır. Aynı zamanda Humanizing Big Data’nın da yazarıdır. Facta+ Dergisinde çok sayıda yazısı yayımlanmıştır.

 • Hamdi Ulukaya, son on yılın en hızlı büyüyen gıda şirketlerinden biri olan ve doğal gıda faaliyetlerinin öncüsü olan Chobani'nin kurucusu, CEO'su ve başkanıdır.

  Türkiye'nin doğusundaki küçük bir kasabada süt işleri ve tarımcılık ile uğraşan bir ailede büyüyen Ulukaya, daha iyi gıdalara daha iyi bir erişim sağlama misyonu ve vizyonuyla 2007 yılında Chobani'yi kurmuştur. Beş yıldan kısa bir süre içinde Chobani, ABD'de yıllık satışlarda milyarlarca dolardan fazla getirisi olan, 1 numaralı Yunan Yoğurt markası olmuştur. 2017 yılında, Chobani Fortune'nin ''Dünyayı Değiştir'' şirketleri listesine seçilmiştir ve geçtiğimiz yıl Şiddetsiz Sosyal Değişim Merkezi Martin Luther King Jr. tarafından A Salute to Greatness ödülüne layık görülmüştür.

  Ulukaya, Chobani için her zaman insanlara yardım etmeyi ve toplumlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmayı ilke edinmiştir. Şirket, kurulduğu ilk günden beri, kârının bir kısmını, ürünlerinin üretildiği Idaho ve New York'taki hayır işlerine bağışlamıştır. Ülke genelinde gelir ve varlık eşitsizliğini azaltma şampiyonu olan Ulukaya, New York'ta nihayetinde kanun haline gelen asgari ücreti artırma önerisini desteklediğini belirtmiştir. Ayrıca, Ulukaya, şirketin 2.000 çalışanı için çığır açan bir kar paylaşım programı uygulamıştır. Ayrıca, şirkette bulunan tüm anne ve babalar için, altı haftalık ve tam ücretli ebeveyn izni programı oluşturma konusunda bir adım atmıştır.

  2016 yılında, Ulukaya, sosyal açıdan sorumlu gıda girişimcilerine rehberlik etmek ve onları desteklemek ve daha fazla insana daha iyi gıda sağlamak konusundaki şirketin misyonunu yürütmek üzere Chobani Gıda Kuluçka Merkezi'ni kurmuştur.

  Kendini hümanistliğe adamış olan Ulukaya, dünya çapında 25 milyondan fazla mültecinin hayatını ve geçimini sağlamak amacıyla, özel sektörü harekete geçirecek Mülteciler için Çadır Ortaklığı'nı kurmuştur. Ayrıca Bağış Yeminini imzalamış ve kişisel servetinin çoğunu kendi davasına adamıştır. Bu çabalarından ötürü, Birleşmiş Milletler Mültecilik Kurumu tarafından tanınmış bir Avukat olarak adlandırılmış (BMMYK) ve diğer tanınmaların yanı sıra Birleşmiş Milletler Vakfı Global Liderlik Ödülü'nü almıştır. Ulukaya, mülteci krizi konusundaki çalışmaları ve yenilikçi yaklaşım konusundaki çalışmaları nedeniyle TIME’ın Dünyadaki En İtibarlı 100 Kişisinden biri olarak seçilmiştir.

  Ulukaya, Pathfinder Village ve Amerikan Türk Konseyi kurulunda yer almaktadır. Geçtiğimiz zamanlarda, Ulukaya, daha adil, daha yeşil ve daha insancıl bir ekonomi için diyalog ve iş eylemine ilham vermek amacıyla çalışan küresel liderlerden oluşan bir topluluk olan B Takımı'nın bir üyesi olmuştur. Bağımsız filmlerin ve Türk futbol takımı Fenerbahçe'nin büyük bir hayranı olan Ulukaya New Berlin, N.Y'da yaşamaktadır.

 • 1960 yılında Sivas'ta dünyaya gelen İsmail Gülle ilk ve orta öğrenimini aynı kentte tamamladı. 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi'nden mezun olan Gülle, ihtisas programını İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde yaptı.

  1970 yılında babası merhum Halis Gülle'nin kurmuş olduğu Gülle Entegre Tekstil İşletmeleri A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Gülle, 1999 - 2003 yılları arasında İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, 2003-2018 yılları arasında İTHİB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra, Türkiye İhracatçılar Meclisi Sektörler Konseyi Üyeliği, İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcılığı, Sivaslı Sanayici ve İşadamları Grubu Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini başarıyla sürdürdü.

  Ergene-2 Organize Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mütevelli Heyet Üyeliği, İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Tekstil ve Hammaddeleri Sektör Kurulu Başkanlığı görevleri devam eden Gülle, 30 Haziran 2018 tarihinde yapılan 25. Olağan Genel Kurulu'nda TİM Başkanlığı görevini üstlendi.

  Sivas ve ilçelerinde yaptırdığı okullar, çok sayıda orta ve yükseköğrenim öğrencisine gerek bireysel gerekse kurumsal kaynaklardan sağladığı burs olanakları ile eğitime destek veren Gülle, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Jill 30 yılı aşkın süredir, çoğunlukla Synovate ve Ipsos ile araştırma ajansı tarafında çalışmaktadır. Londra, Tokyo ve Hong Kong başta olmak üzere, Asya ve Avrupa pazarlarında, ekibin ve işin sorumluluğunu üstlenerek müşteri ilişkileri ve yönetimi alanında görev yaptı. Jill, pek çok müşteri, pazar, marka ve ekiple birlikte, niteliksel ve nicel araştırmalarda tecrübe sahibi “her alanda başarılı” biridir.

  1986’da Londra’da başladığı kariyerine, 1991’de Hong Kong’a giderek Asia Market Intelligence’ta kariyerine devam etmiştir. Bu iş ona Synovate’nin yolunu açmıştır. 1994’te Tokyo’ya taşındı ve orada uluslararası bir ajans olan Lyncs’te iki yıl çalıştıktan sonra, 12 yıl boyunca çalışacağı için Hong Kong’a geri döndü. Burada Hong Kong, Tayvan ve Kore’de yürüttüğü Synovate işinin yanı sıra HSBC ve Prudential bölgesel hesaplarına liderlik etti.

  Jill, 2009 da Synovate İngiltere’yi yönetmek için İngiltere’ye gitti ve 2011’de, Ipsos, şirketi satın alana kadar bu göreve devam etti.

  Ipsos’taki Müşteri İlişkileri Genel Müdürü görevinde Unilever firması ile ilgilenmektedir. İpsos ve Unilever arasındaki ilişkiyi güçlendirmek, müşterinin ihtiyaçlarına yeni ve daha hızlı araştırma çözümleri sunmak, müşterinin kendi pazarındaki ihtiyaçları ve içgörülerine yenilikler getirmelerine yardımcı olacak esnek çözümler yaratmak görevleri arasındadır.

 • Kirsty, tüketici içgörüsü alanında kendini kanıtlamış bir liderdir. 1997 yılında Flamingo Grubu kurdu. Şirket onun liderliğinde, dört kıtada, sekiz ofisi ile dünyanın en büyük uzman nitelikli ve kültürel danışmanlık ajanslarından biri olarak büyüdü. Flamingo kendi sektöründe birçok ödül aldı. Bunlardan biri de İngiltere’de verilen “Insight Agency” ödülüdür. 2007 yılında Omnicom tarafından şirket satın alındı. 2017’de Flamingo’dan ayrıldı ve içgörü dünyasına bir yıl ara verdi. Bu sırada Londra Ekonomi Okulu’nda, Sağlık ve Uluslararası Kalkınma alanında yüksek lisans yaptı.

  Kirsty, 2018 yılını Ekim ayında Big Sofa Technologies’de CEO olarak göreve başladı. Kirsty’nin ilgisi her zaman yenilik, pazarlama ve müşteri içgörüsü alanında olmuştur. Yeni yaklaşım ve disiplinlere ilham kaynağı olup, bu konularda liderlik yapmıştır. Big Sofa’daki odak noktası, içgörü ve mantıksal analiz sektöründe yenilikçiliği (özellikle davranış odaklı araştırmalarda) yürütebilecek bir video mantıksal analiz teknolojileri şirketi kurmak üzerinedir. Kirsty, Batı Afrika’da genç kızlar için çalışan bir hayır kurumu olan “Purposeful Productions”ın kurucu vekilidir. Dolayısıyla yöneticilerinin odak noktasıdır.

 • Narlı Lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Eğitim Bölümü’nde (Felsefe Major, Sosyoloji Minor) Bölüm birincisi olarak tamamlamıştır. Aynı Fakültede İnsan Bilimleri Bölümü’nde Lisans Üstü çalışmalarına başlamış ve asistan olarak görev almıştır. 1983 yılında Devlet bursu ile Malezya’da University Sains Malezya Üniversitesi'nde Siyaset Sosyolojisi dalında başladığı doktora eğitiminini 1987 yılında tamamlamıştır. ABD’nin saygın burslarından Eisenhower Fellowship bursunu 1993 yılında kazanarak ABD’te çalışmalar yürütmüştür. Narli Bahçeşehir Üniversite’nde Sosyoloji Bölümü Başkanı olarak görev yapmaktadır.

  Narlı, bu görevinden önce Bahçeşehir Üniversitesi rektör yardımcısı olarak (2005 Eylül-2006 Eylül) görev yapmıştır. Bu görevinden önce, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde 2003 yılında kurucu dekan olarak göreve başlamıştır. Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nün de kurucu başkanı olan Narlı, bu göreve gelmeden önce de 1987-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde görev yapmıştır. 1995 yılında doçentliğe, 2001 yılında profesörlüğe yükseltilmiştir. Marmara Üniversitesi’nde Ortadoğu Enstitüsü’nde de yönetici olarak görev almış, ders vermiş ve yüksek lisans/doktora tezleri yönetmiştir. Verdiği yüksek lisans ve doktora dersleri Ortadoğu’da insan hareketliliği, toplum ve siyaset, Güneydoğu Asya’da din, modernleşme ve siyasi hareketler konularını kapsamıştır.

  Narlı’nın araştırma konuları, “sosyal-cinsiyet”, “Ortadoğu ülkelerinde toplum ve siyaset”, “Islami hareketler”, “kaçak göç”, “asker-sivil ilişkileri ve iyi yönetişim”, ve “siyasal hafıza”. Avrupa Birliği ülkerindeki araştırma kurumları ile yoğun işbirliği içinde çalışmalarını yürütmektedir. Son yıllarda yürüttüğü araştırmalar, “Türk Sineması ve Kentleşme”, “Balkanlar’da Yasadışı İnsan Hareketliliği” ve “AB ile Uyum Sürecinde Türkiye’de İyi Yönetişim” konularını kapsamaktadır. Narlı’nın MERIA Journal ve Turkish Studies gibi dergilerle çok sayıda uluslararası kitapta yayınlanmış makaleleri vardır. 2007 yılı Temmuz-Ekim döneminde Maryland Üniversitesi’nde misafir araştırıcı olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

 • Rimantas (Rimas), pazar araştırması kariyerine 2002 yılında Litvanya’da, TNS Gallup’ta başladı. Londra’daki Ipsos MORI’ye 2004 yılında katıldı. Coğrafi olarak ve araştırma teknik yöntemiyle yapılan pazar araştırmalarında 17 yılı aşkın deneyime sahiptir.

  Ağustos 2010’da Rimas, Rusya’ya taşınmış ve marka iletişim araştırmalarında uzmanlaşarak Ipsos Connect departmanını Temmuz 2018’e kadar yönetmiştir.

  Temmuz 2018’den beri Rimas, Ipsos Rusya Müşteri Organizasyonunu yönetmektedir.

 • Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı.

  1997'de başlayan araştırmacılık hayatı 22 yıldır devam ediyor.

  Sidar Gedik 2001 yılında KMG’nin kurucu ekibinde yer aldı ve 2007 yılında Ipsos’un KMG ile ortaklığı sonrasında Ipsos Loyalty Genel Müdürü olarak çalışmaya başladı. 2015 yılı itibariyle de Ipsos’un Türkiye CEO’su olarak çalışma hayatına devam ediyor.

 • Stuart 25 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Asya, Amerika ve Avrupa’da hem yeni kurulacak yenilikçi şirketlerin hem de var olan şirketlerin özellikle ajans tarafında çalışmıştır. Odak noktası, müşterilere inovasyon konusunda yardımcı olmak ve motivasyonlarını anlamak üzerine olmuştur.

  Ipsos’taki görevi, müşteri eğilimleri ve e-Ticaret konularında güncel kalmak, müşteri araştırması tasarlamak ve eyleme geçirme olanağı sağlamak üzerine Ipsos ekiplerine ve müşterilerine ilham vermek, rehberlik etmek ve destek olmaktır.
Program

KATILMAK İÇİN


Bu yılki konferans katılım ücretlerinin tamamı Balatlı çocukların eğitimine destek olacak. Konferansa
katılım Bütün Çocuklar Bizim Derneği’ne yapılacak kişi başı minimum 600.- TL’lik bağışla
gerçekleştirilecek. Toplanan bağışlarla, İstanbul Balat’ta yer alan Kırımlı Aslanbey İlkokulu’nda bir
Maker Lab* kurulacak ve imkanı olmayan çocukların yaz okuluna katılımları sağlanacak. Yapılacak her
bir bağış hem Maker Lab kurulumuna katkıda bulunacak hem de bir çocuğun yaz okuluna katılımını sağlayacak.
Hedefimiz en az 100 çocuğun yaz okuluna katılmasını sağlayarak bambaşka deneyimlerle hayata daha umutla bakmalarına katkıda bulunmak…
3 kişilik bağış yapan bir grup +1 kişiyi de davetli olarak getirebilecek.
Hesap bilgileri
Hesap Adı: Bütün Çocuklar Bizim Derneği
Finansbank Kavacık Şubesi
IBAN : TR85 0011 1000 0000 0077 0480 18


Kayıt işlemleriniz için bağış yaptıktan sonra dekontu konferans@ipsos.comDernek hakkında detaylı bilgi için:
www.butuncocuklarbizim.org

*Maker hareketi kendin yap kültürü ile teknolojiyi birleştiren aynı zamanda hayal gücünü, tasarımı, üretimi ve paylaşımı temel alan yeni nesil bir akım. Rekabet yerine paylaşımı, para yerine yeteneği, ezber yerine deneyimi temel alıyor ve herkese istediklerinde her şeyi yapabileceklerini göstermeyi hedefliyor. Maker felsefesini hayata geçirmek amacıyla kurulan Maker Lab’lar ortak üretim alanları olarak Maker hareketinin yaygınlaşması için önemli yer tutuyor. Üretim tasarım ve paylaşımın adresi Maker Lab’lar eğitime entegre edildiğinde tasarım, yaratıcılık ve üretimin önemi erken yaşlarda genç beyinlere yerleştirilerek daha güzel bir gelecek için büyük bir yatırım yapılmış oluyor. Tasarım, robotik, kodlama, 3 boyutlu yazıcılar, el aletleri, ahşap tasarım setleri ve daha birçok materyali barındıran Maker Lab’lar ile ufku geniş, denemekten korkmayan, paylaşımı seven, bilen-yapan-sunan, özgüvenli yüksek bireyler hedefleniyor.

HABERLER

Konferasa ait haberler.

MEKAN

Araştırmada Yenilikler Konferansı 25 Nisan 2019'da Çırağan Palace Hotel Kempinski İstanbul'da

Daha Detaylı Bilgi İçin


Ad Soyad

Telefon

Email

Mesaj

English